سیستم مدیریت ناوگان

سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل آپتایم

یکی از ارکان اساسی و اصلی برای بقای هر مجموعه، مدیریت و ساماندهی آن است. هنگامی که در یک ارگان، سازمان و یا شرکتی تعداد خودروهای آن مجموعه افزایش می‌یابد کنترل و نظارت بر خودروها یکی از مسائل چالش برانگیز برای مدیران است. امروزه به کمک نرم‌افزارهای مدیریت ناوگان، ساماندهی خودروها به طرز شگفت‌انگیزی قابل کنترل است؛ چرا که مدیران به کمک سیستم مدیریت ناوگان به آسانی می‌توانند بر تمام خودروهای خود نظارت داشته باشند و در هر لحظه اطلاعات مورد نیاز هر یک را مشاهده کنند. یکی از نرم‌افزارهای موجود برای مدیریت ناوگان حمل و نقل، پلتفرم آپتایم است. در حقیقت سامانه مدیریت ناوگان آپتایم در حوزه لجستیک می‌تواند روند مدیریت ناوگان را بهبود بخشد و در کاهش هزینه‌های ناوگان بسیار موثر باشد. ما در این مقاله قصد داریم درباره سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل آپتایم مطالبی را عنوان کنیم تا مدیران بتوانند با انتخاب سیستم مدیریت ناوگان آپتایم کسب و کار خود را از سایر رقبا متمایز کنند و در جهت پیشرفت مجموعه خود گام بردارند.

با توجه به نوع نیاز سازمان شما، عملکرد سرویس مدیریت ناوگان آپتایم متفاوت خواهد بود. در ادامه به امکانات و کاربردهای این سامانه اشاره خواهیم کرد.

درباره مدیریت ناوگان

یکی از وظایف اصلی مدیران ناوگان، نظارت و ساماندهی خودروهای سازمان است. مدیران ناوگان از طریق سرویس منظم خودروها، دریافت هشدارها توسط نرم‌افزار، پیگیری و ردیابی مسیر خودروها، حفظ امنیت رانندگان، مدیریت مصرف سوخت و سایر اعمال مربوطه موجب افزایش طول عمر خودروهای تجاری و کاهش ریسک سازمان می‌شوند. از طرفی مدیران با رعایت قوانین سازمان می‌توانند در بهبود کارایی مجموعه خود نقش موثری داشته باشند. سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل با استفاده از هوش مصنوعی خود امکان نظارت شفاف و دقیق لحظه‌ای را برای مدیران فراهم می‌کند.

امکانات سامانه مدیریت ناوگان آپتایم

 • مشاهده موقعیت مکانی وسائل نقلیه
 • مشاهده و نظارت خودروهای در حال حرکت
 • مشاهده ماشین‌های متوقف شده
 • بررسی لایه‌های جغرافیایی
 • بررسی مسیرهای طی شده توسط خودروها و تاریخچه آنها
 • امکان دریافت هشدارها
 • مشاهده کاردرجای وسائل نقلیه
 • امکان بررسی مناطق حادثه‌خیز
 • امکان بررسی حجم ترافیک در هر مسیر

کاربردهای سامانه مدیریت و ردیابی خودرو

در بعضی از مشاغل وجود سامانه مدیریت ناوگان حمل‌ونقل خودروها بسیار ضروری است؛ برای مثال در آتش‌نشانی، اورژانس، معادن، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های نفت و گاز، عمران و راه‌سازی، ترانزیت و پخش کالا، اتوبوسرانی و… استفاده از سرویس مدیریت ناوگان در بهبود عملکرد مجموعه بسیار موثر است.

 • سیستم مدیریت ناوگان آپتایم

سیستم مدیریت ناوگان آپتایم با استفاده از امکانات خود، مسائل و دغدغه‌های مدیران را برطرف می‌کند. سیستم مدیریت ناوگان اتوبوسرانی و سایر مجموعه‌ها با نظارت بر عملکرد خودروها و رفتار رانندگان موجب افزایش کارایی سازمان و رضایت مشتریان خواهند شد.

 • هدف سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل

سیستم مدیریت ناوگان اتوبوسرانی و سایر سازمان‌ها با تجزیه و تحلیل داده‌ها و اطلاعات خودروها، امنیت رانندگان و خودروها را تضمین می‌کند و موجب افزایش رضایت مشتریان خواهد شد. به طور کلی سیستم مدیریت ناوگان به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آمارها و اطلاعات لحظه‌ای، به طور دقیق و همزمان روی عملکرد تمام خودروها نظارت داشته باشید و در مواقع لزوم تصمیمات هوشمندانه‌ای را اتخاذ کنید. در حقیقت هدف این سیستم کاهش هزینه‌ها، کاهش ریسک، افزایش بهره‌وری، انتخاب بهترین تصمیم‌ها و اطمینان از رعایت قوانین سازمان و در نهایت بهبود عملکرد مجموعه است.

 • چالش‌های مدیریت ناوگان حمل و نقل

بدون شک امکان بررسی دقیق و کنترل جامع ناوگان حمل و نقل بدون استفاده از سیستم‌های مدیریت هوشمند امری غیر ممکن است. به عبارتی چالش‌های مدیریت ناوگان حمل و نقل شامل: بررسی موقعیت مکانی خودروها، عملکرد صحیح وسایل نقلیه، گزارش‌گیری از کارکنان و… است که با کمک سیستم‌های هوشمند مدیریت ناوگان، تحقق هر یک از موارد بالا میسر می‌شود.

سخن پایانی

امروزه با پیشرفت فناوری‌ها و روی کار آمدن تکنولوژی هوش مصنوعی، استفاده از سیستم‌های دیجیتالی مدیریت ناوگان‌ها امری ضروری است. سامانه مدیریت ناوگان به کمک مشاهده و نظارت آنلاین موجب افزایش ایمنی خودروها و رانندگان و همچنین کاهش هزینه‌های سازمان می‌شود. سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل آپتایم با نظارت دقیق به مدیران کمک می‌کنند تا تمامی قوانین مجموعه خود را پیاده‌سازی کنند و موجب افزایش میزان بهره‌وری شرکت خود شوند. از طرفی این نرم‌افزار امکان اضافه کردن پارامترهای مختلفی دارد که ارگان‌های مختلف با توجه به نوع نیاز خود، می‌توانند شاهد عملکرد متفاوت این نرم افزار باشند و از آن استفاده کنند. در پایان امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *